Astăzi cu prilejul Zilei profesionale a Bibliotecarului, primarul municipiului Cahul, dl Nicolae DANDIȘ, a felicitat bibliotecarii Bibliotecii Raionale „Andrei Ciurunga” Cahul și a Bibliotecii pentru Copii „Grigore Vieru” Cahul dorindu-le sănătate, prosperitate, răbdare și cât mai mulți cititori iubitori de lectură, evidențiind importanța bibliotecii în cadrul vieții sociale, rolului cărții ca temelie a educației.
23 Aprilie 2024
Ziua profesională a Bibliotecarului
![Ziua profesională a Bibliotecarului](/images/media/439887274_750838120572095_2922954715979506764_n_large.jpg)