La data de 16 iunie 2017, în incinta Palatului de Cultură ,,Nicolae Botgros” din municipiul Cahul, s-a desfășurat activitatea dedicată Zilei lucrătorului medical și a farmacistului.

Printre invitați au fost prezenți și dl Nicolae Dandiș, primarul municipiului Cahul, împreună cu dna Tatiana Romaniuc, viceprimarul municipiului Cahul, care, au ținut să ofere diplome de apreciere pentru rezultatele și munca celor care își onorează funcţiile de serviciu la un înalt nivel de măiestrie profesională.

Cu ocazia Zilei lucrătorului medical și a farmacistului, Primăria municipiului Cahul adresează cele mai sincere felicitări şi urări de bine tuturor medicilor, asistenților medicali, lucrătorilor farmaceutici și personalului tehnic din acest domeniu.

Vă transmitem sincere mulţumiri pentru neobosita trudă și profesionalismul în salvarea vieţii şi sănătăţii populaţiei municipiului Cahul, pentru sîrguinţa şi căldura omenească ce o dăruiţi pacienţilor dumneavoastră.