La data de 1 Decembrie, Primăria municipiului Cahul a organizat un Velomaraton și instruirea privind "Siguranța biciclistului în trafic" ca parte a Proiectului "Sustenabilitate, mobilitate și accesibilitate în regiunea transfrontalieră Cahul-Oancea - o mai bună infrastructură de transport". Acest proiect este finanțat de Uniunea Europeană prin Programul Operațional Comun România-Republica Moldova 2014-2020, implementat și cofinanțat de către Primăria Municipiului Cahul.

Adresăm mulțumiri pentru implicarea și contribuția la organizarea evenimentului către IP Cahul, voluntarii Centrul Municipal de Tineret Cahul, JCI Cahul, Direcția Generală de Învățământ Cahul, L.T. "P. Rumeanțev", L.T. "I. Creangă" și școala "A. Donici", precum și tuturor celor implicați.