„EcoCahul - Cetățean implicat pentru un oraș curat!”

Vă invităm să participați la Concursul „CEA MAI CURATĂ CURTE DIN MUNICIPIUL CAHUL!” organizat în cadrul proiectului ”EcoCahul – Cetățean implicat pentru un oraș curat!”

Programul concursului  04.06.2021 - 21.06.2021Concursul dat se adresează tuturor locuitorilor din oraș, orice grup de cetățeni care reprezintă curtea comună sau bloc locativ, care prin implicare proprie au obținut realizări deosebite în salubrizarea terenului aferent blocurilor locative din curte, inclusiv a terenurilor de joacă pentru copii și/sau sportiv pentru maturi, locurilor de parcare,locurilor de odihnă și agrement ce contribuie la înverzirea ogrăzii comune.

Concursului „Cea mai curată curte din mun. Cahul!” are ca scop.

Educarea spiritului gospodăresc al locuitorilor municipiului Cahul, de întreținere exemplară a teritoriului, susținerea activităților practice de protecție a mediului.

European Union in the Republic of Moldova

GIZ Moldova