Un nou lot de sportivi cahuleni au fost premiați de către Primăria Municipilui Cahul pentru performanțele obținute la competiții naționale.

Este vorba de șapte discipoli ai Clubului sportiv „Wolf Pack Academy” și antrenorul lor Mircea Bragagiu, care au participat la Cupa Republicii Moldova de jiu-jitsu brazilian, desfășurată pe 17 aprilie, 2022, în mun. Chișinău, 12 sportivi ai Școlii Specializate de Haltere, precum și antrenorii lor, Andrei Reuțchi, Cîrîcu Anatoli, Reuțchi Alexandr, Scripcenco Maria, Titenoc Pavel, participanți la Campionatul Republicii Moldova individual de juniori la haltere, desfășurat în perioada 7-10 aprilie 2022, în mun. Chișinău, Artiom Platon și antrenorul său Ion Cociu, participanți la Campionatul Republicii Moldova la lupte greco-romane, desfășurat la Chișinău în perioada 21-23 aprilie.

Premiile în sumă totală de 217mii lei au fost înmînate tinerilor sportivi de către viceprimarul mun. Cahul dna Tatiana Romaniuc.