a 20 și 21 martie 2021, bordul AO Perspectiva, împreună cu reprezentanți ai Primăriei mun. Cahul, ÎM Gospodăria Comunal-Locativă Cahul, au distribuit 213 pubele gospodăriilor casnice din sectorul Valincea. Pubelele au fost oferite gratis, cu condiția de a semna / reperfecta contractul cu ÎM GCL Cahul privind evacuarea deșeurilor menajere.

Reamintim că cele 920 de pubele sunt procurate de AO Perspectiva, în cadrul proiectului EcoCahul - Cetățean implicat pentru un oraș curat!, cu suportul financiar al Uniunii Europene, implementat de Agenția de Cooperare Internațională a Germaniei (GIZ).
Partenerul proiectului pentru Regiunea Sud este Centrul Regional de Asistență și Informare a Organizațiilor Neguvernamentale ”CONTACT-Cahul”.

Aducem sincere mulțumiri tuturor persoanelor implicate în procesul de montare și distribuire a pubelelor!!!

European Union in the Republic of Moldova
GIZ Moldova