La data de 30 ianuarie 2016, în oraşul Cahul, a avut loc finala Turneului regional la mini-fotbal “Cupa Primarului oraşului Cahul” ediţia a IV-a. Finala turneului a fost jucată de către echipa Direcţiei Situaţii Excepţionale Cahul şi FC “Slobozia Mare”, reprezentanta satului Slobozia Mare clasîndu-se pe primul loc. Locul trei a fost ocupat de către reprezentanta satului Cotihana, FC „Dacia”. În cadrul turneului, început în luna noiembrie 2015, au participat 23 echipe din raionul Cahul. La ceremonia de decernare a premiilor, Primarul oraşului Cahul, Dl Nicolae Dandiş a înmînat participanţilor la turneu diplome şi premii.

Turneului regional la mini-fotbal “Cupa Primarului oraşului Cahul” ediţia a IV-a, a fost organizat de către Primăria oraşului Cahul în parteneriat cu Asociaţia raională de fotbal Cahul.