În perioada ianuarie-februarie 2020, s-a desfășurat Turneul de fotbal pe teren redus „Cupa Primarului municipiului Cahul” Ediția a 7-a, organizat de Asociația Raională de Fotbal Cahul în parteneriat cu Primăria municipiului Cahul, cu scopul promovării fotbalului și a unui mod de viață activ.
Sâmbătă, 08 februarie 2020, în finala Turneului, Echipa DSE – Cahul a devenit deținătoarea „Cupei Primarului municipiului Cahul”. Dl. Nicolae Dandiș a oferit medalii și diplome antenorilor și jucătorilor echipei învingătoare. De asemenea, umătorii trei câștigători ai competiției, și anume locul II – FC „Slobozia Mare”, locul III – „Veteran” Cahul și locul IV – FC „Viitorul” Tartaul de Salcie, au primit diplome, dar și cupe simbolice.
La eveniment a fost prezent și Mihail Harabadjiu, șeful Serviciului Protecției Civile și Situațiilor Excepționale al MAI, participând la premierea câștigătorilor.