Timp de patru zile, etapa zonală a Campionatului Moldovei la volei pentru fete cu vârsta sub 14 ani a avut loc în sala Școlii Sportive nr.1, la care au participat echipe din Regiunea de Sud: Comrat, Copceac, Ceadîr-Lunga, Cantemir și Cahul.
După ce a ocupat locul al doilea, echipa Școlii Sportive nr.1 din Cahul, antrenori Aliona și Evghenii Hariton, acționând sub egida și cu sprijinul Primăriei municipiului Cahul, a ajuns în finala Campionatului Republicii Moldova, care se va desfășura la Chișinău, începând cu data de 22 mai 2024.
Succese echipei!
14 Mai 2024
Tineri voliebaliști din Cahul în finala Campionatului Mondial.
![Tineri voliebaliști din Cahul în finala Campionatului Mondial.](/images/media/441163516_764136415908932_2201106708808893962_n_1_large.jpg)