Start perfect la „Cahul Football Fest 2024”! ⚽️ În prima zi, Piața Independenței a fost animată de sute de fani care au urmărit cu sufletul la gură meciul dintre Spania și Franța din Campionatul European 2024. De asemenea, înaintea meciului pe scenă a evoluat Bakota Band.

Primarul municipiului Cahul, Nicolae Dandiș, a salutat microbiștii prezenți și a menționat „Vă invităm în fiecare seară aici, în piața independenței, că va fi un program intensiv, de la ora 19 până după miezul nopții, așa că vă invităm cu familiile, cu prietenii să asistăm la niște meciuri extraordinare din Campionatul European. Mulțumesc încă o dată și vizionare plăcută acestor meciuri extraordinare”. De asemenea, a mulțumit pentru suportul financiar oferit de USAID pentru organizarea evenimentului.

„Cahul Football Fest” este organizat de Primăria Municipiului Cahul în parteneriat cu RB Agency cu suportul financiar al USAID Moldova în cadrul Programului „Cahul Capitala Tineretului 2024” susținut de Ministerul Educației și Cercetării al Republici Moldova, Agenția Națională pentru Tineret și implementat de A.O. Perspectiva..
#CahulFoodballFest #CahulCapitalaTineretului2024