Astăzi, Primăria municipiului Cahul a transmis către Spitalul raional Cahul, ca donație, o ambulanță care va îmbunătăți dotarea instituției pentru a asigura servicii medicale cetățenilor noștri. Primarul municipiului dl Nicolae Dandiș a transmis cheile unității de transport dlui Vasile Rotaru, Directorul Spitalului raional Cahul, i-a mulțumit pentru colaborare și eforturile medicilor noștri în munca de zi cu zi. Dl Director a mulțumit pentru donație și conlucrarea frumoasă cu municipalitatea.
Dl Primar a mulțumit echipei care a lucrat în ultimul an ca să fie implementat acest proiect, dnei viceprimar Stella Bădin, familiei Abel și Daria Havreșciuc și partenerilor elvețieni AdventistHelp, dlui Markus Alt, care au donat două ambulanțe Primăriei mun.Cahul și au oferit suport medical multor cahuleni din familii social vulnerabile.