Primăria municipiului Cahul și Federația Moldovenească de Fotbal derulează săptămîna aceasta, Proiectul Open Fun Football Schools. Acest proiect are scopul de a promova fotbalul și modul sănătos de viață, în activitățile lui fiind implicați 196 de copii din 12 școli și grădinițe din municipiul Cahul.

La deschiderea oficială a evenimentului, viceprimarul municipiului Cahul, dna Tatiana Romaniuc a felicitat micii fotbaliști cu această ocazie și le-a urat succes pe parcursul celor cinci zile de activități.

Felicitărilor s-au alăturat reprezentantul IP Cahul, dna Ala Chirilov, Șeful Direcției Generale de Învățămînt, dl Valeriu Baban, Șeful Serviciului Tineret și Sport al Consiliului Raional Cahul, dl Alexandru Popov. La finalul fiecărei zile, Primăria municipiului Cahul a bucurat copiii cu fructe.