Astazi, 14 iunie, Primarul municipiului Cahul, Nicolae Dandiș, a avut o întâlnire cu Laura Roșca, tânăra interpretă, care și-a demonstrat măiestria oratorică și interpretativă în cadrul Concursului Internațional de Artă Mixt „Golden Century – 2021”, Dubai, obținând locuri de frunte. Astfel, la secțiunea arta vorbirii, Laura Roșca a luat Marele Premiu, iar la secțiunea vocal – premiul I, concurs la care au participat 324 de concurenți, din 32 de țări.. Pe lângă acestea, tânăra și-a demonstrat performanțele sale artistice în multe alte concursuri internaționale, reușind să se plaseze pe locuri frumoase.
Primarul municipiului Cahul, Nicolae Dandis, a înmânat o diplomă de apreciere tinerei laureate, și i-a mulțumit pentru rezultatele obtinute și pentru promovarea imaginii municipiului Cahul pe plan internațional.