Astăzi, 1 iunie, primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiș împreună cu viceprimarul municipiului, dna Stella Bădin au avut o întrevedere cu Campionul Mondial la Haltere - Tudor Bratu și antrenorul său, directorul Școlii Sportive de Haltere - dl Andrei Reuțchii. În cadrul acestei întâlniri dl primar l-a felicitat pe Tudor, care a cucerit titlul de Campion Mondial la categoria de tineret. Totodată, a adus mulțumiri atât antrenorului, cât și campionului pentru promovarea imaginii municipiului Cahul la nivel mondial. Primarul a propus Consiliului municipal Cahul acordarea unui premiu financiar pentru această performanță.
Primăria municipiului Cahul își exprimă recunoștința tuturor antrenorilor și sportivilor, care ne poartă faima pe arena sportivă internațională.