Astăzi, 9 mai, Primarul municipiului Cahul, Dl Nicolae Dandiș, împreună cu aparatul primăriei și unii consilieri municipali au depus flori la Memorialul „Focul Veșnic”, în semn de comemorare a eroilor căzuți în cel de al Doilea Război Mondial. Cu acest prilej, Dl Primar a fost de dimineață în vizită la veterani pentru a le transmite cuvinte de mulțumire, apreciere și multă sănătate, oferindu-le, de asemenea, flori și pachete alimentare. Deși în acest an, din cauza situației epidemiologice, mitingul nu s-a desfășurat, ziua de 9 Mai rămâne a fi una specială în memoria colectivă, zi în care ne putem exprima încă o dată deplina recunoștință față de veteranii ale căror sacrificii ne-au adus pace în lume.