Astăzi, 16 decembrie 2020, Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiș, a avut o întrevedere cu administratorul companiei DRÄXLMAIER Cahul, dl Răzvan-Laurențiu Stoica. La demersul Primăriei municipiului Cahul compania DRÄXLMAIER Cahul a donat municipalității 50 de detectoare de fum în valoare de 360 euro, ce urmează să fie instalate de serviciul DSE în locuințele familiilor social-vulnerabile din municipiu. Șeful Secției Prevenție a DSE din municipiul Cahul, dl Gheorghe Hanganu, a menționat că această donație va contribui la diminuarea riscurilor incendiilor și la creșterea gradului de siguranță a cetățenilor.
Primăria municipiului Cahul apreciază înalt colaborarea cu compania DRÄXLMAIER și mulțumește pentru ampla activitate caritabilă desfășurată în localitatea noastră.