Astăzi, Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiș, i-a invitat pe Vicecampionul Mondial la Haltere, Tudor Bratu și antrenorul său, dl Andrei Reuțchi, Directorul Școlii de Haltere din municipiul Cahul, întorși recent de la Campionatul Mondial de Haltere juniori din Grecia, care a avut loc în perioada 01-10 mai a.c.

Având învedere rezultatul obținut și anume locul 2 la nivel mondial și medalia de argint, conform Regulamentului privind premierea și stimularea performanțelor sportive, premiul acordat campionului fiind în valoare de 200 000 lei.

Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiș, le-a mulțumit și i-a felicitat, urîndu-le succese în continuare și să reprezinte cu mândrie municipiul și Republica Moldova la nivel mondial.