Primăria municipiului Cahul- cea mai transparentă Primărie din Republica Moldova!

Primăria municipiului Cahul s-a plasat pe locul I din 60 de autorități monitorizate, în cadrul clasamentului celor mai transparente APL-uri din Republica Moldova, realizat anual de către Institutul pentru Dezvoltare și Inițiative Sociale (IDIS) „Viitorul”, prezentat miercuri, 22 decembrie, în cadrul unei ceremonii la care a fost prezent și Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiș.

Evaluarea transparenței cuprinde 55 de indicatori care reflectă în ansamblu domeniile considerate importante pentru o bună guvernare, în special, accesul populației la informație și comunicarea cu cetățenii.

Acest top ne motivează să ne menținem și în continuare pe această poziție. Deși, există aspecte ce ar trebui îmbunătățite, municipalitatea lucrează la remedierea acestora și depune eforturi pentru a spori binele comunității. Pentru mai multe detalii accesați linkul

Felicitări tuturor celor implicați pentru succesul obținut!