Primăria Municipiului Cahul aduce sincere felicitări echipei “Gama–Sind” din mun. Cahul, care a devenit iarăși campioana Republicii Moldova la baschet pe 8 noiembrie a.c sub conducerea lui Roman Rusu, antrenorul echipei. Pe lângă acest titlu, echipa de baschet deține în palmares 3 titluri de campioană naţională, 5 Cupe ale Moldovei, fiind și prima deţinătoare a Supercupei Moldovei.
Ne mândrim cu faptul că în municipiul Cahul există astfel de echipe, care reprezintă localitatea noastră și obțin victorii binemeritate.
De asemenea, mulțumim vicepreşedintelui Clubului sportiv de baschet din mun. Cahul, dl Alexei Ghimpu pentru antrenamentele organizate la un nivel înalt și Sanatoriului „Nufărul Alb” pentru contribuția financiară la buna funcționare a Clubului.