Primăria municipiului Cahul a inaugurat aleea din fața clădirii noi al Teatrului ”B. P. Hașdeu" din mun. Cahul! Aleea a fost amenajată cu mobilier urban și vegetație. Această alee a prins viață datorită frumoasei colaborări între Primăria Municipiului Cahul și ONG-urile Centrul CONTACT-Cahul și Asociatia Obsteasca AZI. Dorim să aducem mulțumiri AO AZI pentru donația a 6 bănci urbane achiziționate din cadrul proiectului “Agenda de Advocacy în raionul Cahul – în sprijinul persoanelor cu dizabilități” și din totalul impozitului pe venit donat de cetățeni și Centrului CONTACT Cahul pentru achizitionarea a 4 bănci urbane din 2% impozitul pe venit donat de cetățeni. Primăria a completat aleea cu vaze urbane și brazi decorativi. Fiecare contribuție contează!