Sâmbătă, 12 octombrie, în sala Școlii Sportive nr. 1 din Cahul, a avut loc prima ediție a Turneului Internațional „Cupa Municipiului Cahul” la Jiu Jitsu Brazilian, organizată de Primăria municipiului Cahul în parteneriat cu Clubul Sportiv „Wolf Pack Academy”.

La competiție au participat 198 de sportivi din Ucraina și Republica Moldova, care s-au întrecut în categoriile de vârstă U8, U10, U12, U14, U16 și U18.
Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiș, le-a dorit participanților sănătate, pace și succes în activitatea sportivă menționând, că Primăria municipiului Cahul va susține mereu dezvoltarea sportului și competițiile sportive desfășurate în municipiu.

Deși clubul „Wolf Pack Academy”, în calitate de organizator, nu a participat la competiția „Cea mai bună echipă”, la probele individuale discipolii acestuia au cucerit 37 de medalii de diferite merite. Performanțele lor sunt o dovadă a angajamentului și muncii depuse în fiecare zi. Suntem mândri de acești medaliați și așteptăm cu nerăbdare viitoarele lor realizări în lumea sportului. Bravo, „Wolf Pack Academy”!

P.S. Clubul Sportiv „Wolf Pack Academy” a fost fondat în mai 2021, cu scopul de a forma campioni în Jiu Jitsu, promovându-l la nivel național și internațional, cu ambiția de a urca pe cele mai înalte trepte ale competițiilor mondiale. Echipa clubului este formată din doi antrenori, Mircea Bragagiu și Oleg Cimișliu, și 50 de copii de diferite vârste.