La 4 noiembrie, în contextul acțiunilor complexe de amenajare a localității noastre, funcționari din cadrul Primăriei Municipiului Cahul și ai unor instituții din subordine, în frunte cu Dl Primar, Nicolae Dandiș și Dna viceprimar Tatiana Romaniuc au desfășurat o acțiune de plantare de arbori (100 de tei) în câteva sectoare ale municipiului (pe str. B. P. Hasdeu, str. V. Stroescu și str. Păcii). Alături de echipa Primăriei Municipiului Cahul, la aceste acțiuni au participat activ și colaboratorii Inspectoratului de Poliție Cahul, împreună cu conducerea acestei instituții și colaboratorii Direcției Teritoriale Sud a Centrului Național Anticorupție, cât și unii locatari ai acestor sectoare. Primăria Municipiului mulțumește instituțiilor care au fost receptive și s-au implicat în această acțiune de a face municipiul nostru mai frumos și mai sănătos. Acțiunile de plantare de arbori vor continua și în perioada următoare în funcție de condițiile meteo și pregătirea sectoarelor unde urmează a fi efectuate plantări.