Programul de drept al Fundaţiei Soros-Moldova anunţă un concurs privind selectarea a 10 persoane ce vor activa în calitate de para-jurişti în cadrul proiectului „Parteneriat regional pentru abilitarea juridică a categoriilor social defavorizate din Moldova”.

Pentru a participa la concurs persoanele interesate urmează să expedieze dosarul de aplicaţie pînă la data de 30 iunie, ora 12.00 la adresa de email Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. sau la sediul Fundaţiei mun. Chişinău, str. Bulgară, 32.

Persoanele interesate vor prezenta dosarele care vor conţine:

1. Scrisoarea de motivare în care vo fi descrise cauzele ce au determinat participarea la concurs şi viziunea asupra rolului parajuristului în comunitate;
  2. CV-UL sau Chestionarul participantului la concurs;
  3. Ancheta – confirmarea completată de primar în forma prestabilită;
  4. Copia buletinului de identitate.

Pentru detalii suplimenatre accesaţi: www.soros.md .