Locatarii blocului din str.Spirin nr.106, aduc sincere mulțumiri primarului mun.Cahul, dl Nicolae Dandiș, și Primăriei municipiului, pentru oportunitatea oferită de a realiza proiectul de renovare a ascensorului, la blocul nostru cu 9 etaje, care nu a funcționat din 1993, fapt ce a creat incomodități majore pentru locatarii blocului, în special persoanelor de virsta a treia și cu dizabilități. Renovarea ascensorului a fost posibilă în urma discuțiilor dlui Primar cu locatarii și aplicării proiectului în cadrul programului de Bugetare participativă, organizat anual de către Primăria municipiului Cahul, care cu siguranță prin cei cca 100 mii lei, a îmbunătățit condițiile de trai ale locatarilor blocului.
Aveți respectul și toată susținerea noastră, dle Primar.