Lapaevca mea e tot mai "gălăgioasă" în ultimul timp și aici mă refer la bucuria și emoțiile copiilor, pe care le auzim de pe noul teren de joacă !
La asta visam noi, un teren pentru copii și părinți, unde pot face sport împreună sau fiecare cu ocupația lui, dar alături!
Dorim să mulțumim Primăria Municipiului Cahul și personal dlui primar Nicolae Dandis , dnei viceprimar Stella Bădin (Stella Arteni )și dnei consilier municipal Svetlana Ciobanu (Светлана Чобану ) pentru susținerea în realizarea proiectului de amenajare a terenului de joacă pentru copiii din curtea noastră, în cadrul Programului Bugetarea participativă în Cahul .
Deocamdată așa, dar terenul nostru urmează să îl mai amenajăm, deja din contribuția locatarilor, după care revin cu noi poze și mulțumiri !
Copii sănătoși, părinți fericiți! ... Și invers!