Administrația Școlii de Arte ,,M.Cebotari" este profund recunoscătoare Fundației Internaționale Crescendo, Dlui Dinu Serfezi, un muzician al Filarmonicii din Malmo, pentru donația generoasă de instrumente muzicale: o pianină din Elveția, care deja se află la sediul instituției și un pian cu coadă de 1,5 m. care urmează să fie adus în timpul apropiat. Vă aducem sincere mulțumiri pentru aceste instrumente muzicale prețioase necesare copiilor, profesorilor și desigur instituției.
Această donație a fost posibilă datorită Primăriei Municipiului Cahul și d-lui Primar Nicolae Dandis, Filarmonicii Municipale Cahul și d-lui Director Rotila Ilie Croitoru. Vă mulțumim pentru implicarea și realizarea acestei donații extrem de importante pentru Școala de Arte,,M.Cebotari".
Noi apreciem gestul nobil, suntem recunoscători și deschiși în continuare pentru colaborare și prietenie. Suntem convinși că aceste instrumente vor ajuta copiii noștri să obțină performanțe deosebite.

Cu respect
Mihnea Svetlana