În săptămâna curentă, grupul de salubrizare și amenajare a teritoriului al primăriei municipiului Cahul a desfășurat mai multe acțiuni de salubrizare și amenajare a teritoriului după cum urmează:

-S-au efectuat lucrări de curățenie și evacuare a deșeurilor în sectorul Lapaevca și Micro 15;
- Săptămâna aceasta și săptămâna viitoare se vor desfășura acțiuni de salubrizare pe teritoriul cimitirelor, unde mai mulți muncitori au fost implicați în evacuarea deșeurilor de pe teritoriul acestora;
-S-au finalizat lucrările de construcție a unui sector de trotuar pe str.Ștefan cel Mare cu intersecție str.Mihai Eminescu;
-S-au început lucrările de construcție a unui sector de trotuar pe str.Ion Luca Caragiale;
-Au fost plantați mai mulți arbori în oraș, parcul central, alte sectoare și s.Cotihana.

Aceste acțiuni de salubrizare nu sunt singulare, în această perioadă fiind planificate executarea unor asemenea lucrări pe toată raza municipiului Cahul, ce au drept scop îmbunătățirea condițiilor de trai și implicit a imaginii orașului în care locuim.