La data de 18 aprilie a.c., Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiş, a felicitat sportivii din municipiul Cahul pentru performanţele înregistrate la competiţiile naţionale şi internaţionale în perioada lunilor februarie-martie 2022.
Pentru rezultatele deosebite obţinute în cadrul Turneului Internaţional de Lupte „Tallinn Open 2022”, desfăşurat în or. Tallinn, Estonia, în perioada 24-27 martie 2022, cu diplomă de merit şi premii băneşti au fost menţionaţi membrii Clubului Sportiv „Pro-Team”: Lazar Darie, Lazar Dan, Velcev Alexandr, Florean Alexandru, Nicu Avram, Donea Nichita şi Mincovschi Constantin.
Elevii Şcolii sportive nr.2 Berdilă Denis şi Vicol Andrei au fost premiaţi pentru ocuparea locului III la Campionatul Republicii Moldova la box, desfăşurat în mun. Comrat în perioada 01-05 martie 2022.
De premii băneşti au beneficiat şi elevii Şcolii specializate de haltere: Comerzan Andrian – clasat pe locul II; Tuzlucov Evghenii, Merla Daniela şi Fana Mihaela – clasaţi pe locul III la Campionatul Republicii Moldova la haltere, desfăşurat în mun.Chişinău în perioada 24-27 februarie 2022.
Primăria municipiului Cahul, susține tinerii campioni și le urează succese mari în continuare!