Astăzi, 7 februarie, la Cahul, Primarul municipiului Cahul Dl Nicolae Dandiș, a avut o întrevedere cu noul Ambasador al SUA în Republica Moldova E.S. Dl Dereck J.Hogan. În cadrul discuțiilor, Dl Primar, a subliniat și apreciat suportul SUA prin diferite programe în mai multe domenii și a prezentat unele din proiectele strategice de dezvoltare a localității și impactul regional al acestora, nevoia de asistență financiară pe domeniile vitale, cum ar fi: educație și tineret, infrastructură, dar și acțiunile culturale și sociale. La rîndul său, Dl Ambasador a apreciat modalitatea de abordare, viziunea și dedicația față de comunitate, afirmînd că se va implica în identificarea unor soluții pentru proiectele enunțate de edil, cu adevărat necesare comunității din Cahul.