Astăzi, 7 februarie, la Cahul, Primarul municipiului Cahul Dl Nicolae Dandiș, a avut o întrevedere cu noul Ambasador al SUA în Republica Moldova E.S. Dl Dereck J.Hogan. În cadrul discuțiilor, Dl Primar, a subliniat și apreciat suportul SUA prin diferite programe în mai multe domenii și a prezentat unele din proiectele strategice de dezvoltare a localității și impactul regional al acestora, nevoia de asistență financiară pe domeniile vitale, cum ar fi: educație și tineret, infrastructură, dar și acțiunile culturale și sociale. La rîndul său, Dl Ambasador a apreciat modalitatea de abordare, viziunea și dedicația față de comunitate, afirmînd că se va implica în identificarea unor soluții pentru proiectele enunțate de edil, cu adevărat necesare comunității din Cahul.
07 Februarie 2019