În semn de recunoștință și înaltă apreciere au fost oferite diplome angajatelor IGSU al MAI RM, d-nei căpitan Elena Tanas, d-nei căpitan Gogoi Nadejda și d-nei loc. major Harea Ana pentru instruirea intensă a întregului personal din toate grădinițele municipiului Cahul. Instruirile au avut drept scop informarea și pregătirea angajaților instituțiilor timpurii în tehnicile de acordare a primului ajutor.
Această acțiune a fost realizată de Primăria municipiului Cahul, la inițiativa dnei viceprimar Bădin Stella, în colaborare cu AO „Pro-Lumina” si s-a bucurat de un real succes. Astfel că, ne propunem să extindem Instruirile și in alte instituții.
Siguranța copiilor este prioritatea noastră!
31 Decembrie 2020
În semn de recunoștință și înaltă apreciere au fost oferite diplome angajatelor IGSU al MAI RM.
![În semn de recunoștință și înaltă apreciere au fost oferite diplome angajatelor IGSU al MAI RM.](/images/media/d1_large.jpg)