În perioada ianuarie-februarie 2021, s-a desfășurat Turneul de fotbal „Cupa Primarului municipiului Cahul”, ediția a VIII-a, organizat de Asociația Raională de Fotbal Cahul în parteneriat cu Primăria municipiului Cahul. În cadrul turneului au participat 17 echipe din raioanele Cahul, Cantemir și Taraclia.
Finala Turneului a avut loc pe 20 februarie, iar echipa FC „Olimp” Cahul a devenit deținătoarea „Cupei Primarului municipiului Cahul”. Dl Nicolae Dandiș, primarul municipiului Cahul, a înmânat antrenorilor și jucătorilor echipei învingătoare medalii și diplome. De asemenea, echipele clasate pe locurile II (DSE – Cahul), III („Haiduc” – Baurci-Moldoveni) și IV (FC Cantemir) au fost premiate.
Primăria municipiului Cahul aduce sincere mulțumiri dlui Vasili Poroșenco, președintele ARF Cahul pentru organizarea turneului cu scopul promovării fotbalului și a unui mod de viață activ.