Implicarea noastră a tuturor prin a face ceva pentru comunitatea noastră este foarte importantă. Iar atunci cînd administrația orașului este dedicată și susținută de cetățeni, se fac multe lucruri frumoase. La fel este și cu amenajarea unor spații de joacă și sport în curțile blocurilor noastre de pe str.M.Viteazul 47-49, sectorul Lapaevca. Cu suportul financiar al Primăriei s-au procurat mai multe elemente de joacă pentru copii și sport pentru maturi, iar implicarea noastră ca locatari în primul rînd presupune întreținerea lor. Apreciem din partea locatarilor acestor blocuri, eforturile Primăriei mun.Cahul și personal a dlui primar Nicolae Dandiș pentru a unor condiții mai bune în orașul nostru, pentru receptivitatea și conlucrarea cu cetățenii. Suntem de acord să ne implicăm și în acțiunea de salubrizare în cartierul nostru și în Parcul Veteranilor, propusă de dl primar, care va fi anunțată în curînd.