Pentru creșterea implicării cetățenești în procesul de bugetare participativă și colectarea ideilor de proiecte, ce urmează să fie implementate în municipiul Cahul, din bugetul de cca. 1mln de lei alocat în acest sens pentru 2020, îndemnăm cetățenii să înainteze propuneri de proiecte, completând formularul care poate fi accesat aici.

Proiectele trebuie să se încadreze în bugete de 30-100 mii lei și trebuie să prevadă teme în conformitate cu strategia de dezvoltare socio-economică a municipiului Cahul pentru anii 2019-2025, care poate fi accesată pe site-ul Primăriei municipiului Cahul. Formularele (eventual însoțite de poze, devize etc.) pot fi expediate la adresa de email a Primăriei municipiului Cahul  Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. sau depuse în anticamera Primăriei et. 3, bir. 305, până în data de 15 februarie 2020. Ulterior, Comisia de Evaluare va examina proiectele și va face public lista proiectelor câștigătoare.