Primăria oraşului Cahul depune eforturi în vederea identificării diferitor surse de finanţare, în special nerambursabile sub formă de granturi, dar şi stabilirea relaţiilor de colaborare cu potenţiali investitori. În acest sens, marţi, 9 februarie, primarul oraşului Dl Nicolae Dandiş a avut o întîlnire de lucru cu proprietarul Companiei germane Fliegl, Dl Helmut Fliegl.

Discuţia a fost axată pe perspectivele investiţionale în or.Cahul şi factorii care ar facilita sau împiedica atragerea acestor investiţii. Primarul oraşului, a mulţumit preşedintelui Companiei Fliegl pentru că a acceptat invitaţia de a vizita oraşul Cahul şi a vorbit despre dorinţa şi angajamentul ferm al Primăriei şi Consiliului orăşenesc de a fi un partener responsabil şi credibil în faţa investitorilor care doresc să contribuie la dezvoltarea localităţii noastre.