Cu ocazia Zilei Universale a Iei, marcată anual la 24 iunie, angajații Primăriei municipiului Cahul au purtat astăzi ia tradițională, în semn de respect pentru patrimoniul cultural și pentru păstrarea tradițiilor autentice.

La mulți ani tuturor celor care poartă cu mândrie ia și duc mai departe frumusețea tradițiilor noastre!