Au fost finalizate lucrările la proiectul de reparație a str.I Spirin din mun.Cahul, un segment de drum foarte important pentru cahuleni și de importanță regională. Acest proiect a fost finanțat din Fondul Național de Dezvoltare Regională. Primăria Municipiului Cahul aduce sincere mulțumiri tuturor celor implicați la elaborarea cererii de finanțare (Dna Silvia Strelciuc, Dna Culeva Natalia) și respectiv implementarea acestui proiect, conducerii Ministerului Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului, Agenției de Dezvoltare Regionala Sud (Dnei Maria Culeșov), antreprenorului SRL TANCRAD Galați, proiectantului SRL Universcons, tuturor celor care și-au adus contribuția la finalizarea acestui proiect cu succes.