Pe data de 10 iunie 2022, Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae DANDIȘ, a felicitat echipa Clubului Sportiv „GAMA SIND” Cahul, vicepreședinte - dl Alexei Ghimpu, antrenori - dna Aliona Hariton și dl Serghei Hariton, pentru performanțele obținute la Campionatul Republicii Moldova volei feminin, Liga Națională, ediția 2021-2022. În cadrul campionatului, desfășurat în perioada decembrie 2021-mai 2022, la care au participat 8 echipe din diferite localități din țară, echipa de volei feminin „GAMA SIND” Cahul s-a clasat pe locul III. Pentru rezultatul obținut, sportivele și antrenorii Clubului Sportiv „GAMA SIND” vor fi menționați cu premii, în conformitate cu prevederile Regulamentului privind premierea și stimularea performanțelor sportive.

Felicitări și succese mari în continuare echipei „GAMA SIND” Cahul!

1ga