Elevii Școlii de Muzică "M.Cebotari" mun.Cahul au participat la data de 14 și 15 mai 2022 la Concursul Internațional de Interpretare Instrumentală ,,NICOLAE ȘTIUCA" ediția a III-a. La această competiție artistică de neuitat au participat 125 de concurenți talentați, de la diverse instituții de învățământ cu profil muzical.
La ,,GALA LAUREAȚILOR" a avut onoare să participe Corul de copii CAPRICCIO, conducător artistic și dirijor Svetlana Mihnea, maestru de concert Lilia Caminschi și Finalistul secției instrumente cu coarde, categoria 7-10 ani, MUNTEANU ALEXANDRU - elevul cl.1(7), prof.Stepanov Stela, maestru de concert Ivanenco Veronica.
Mulțumim frumos organizatorilor pentru seara excepțională:
Primăria municipiului mun.Cahul
Filarmonica municipiului Cahul
Palatul de cultură,, Nicolae Botgros" mun.Cahul
Dnei Natalia Moraru-Vasilcău și echipei de creație.
Sincere mulțumiri mult stimatului juriu pentru apreciere.
Felicitări tuturor pentru realizarea acestui eveniment deosebit!