Echipa FC Cahul-2005 a câștigat turneul internațional pentru copii – Dacia Winter Cup.

Astfel, FC Cahul-2005 a triumfat la categoria de vârstă 2012 și a învins cu un scor general de 3-2, echipa CSF Bălți, la cel mai tare turneu internațional pentru copii al iernii – Dacia Winter Cup. Acesta s-a desfășurat la Chișinău, unde au participat circa 1500 de copii de la 96 de echipe din 3 țări, Moldova, România și Ucraina.
Echipa împreună cu antrenorul au decis să înmâne cupa binemeritată primarului pentru a rămâne în birou și care va completa colecția de trofee existentă.
Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiș, a mulțumit Asociației Raionale de Fotbal, antrenorilor precum și micilor campioni împreună cu părinții acestora, pentru efortul depus în obținerea acestui rezultat remarcabil în cadrul competiției, urându-le succese mari și în continuare.
Felicitări !