Echipa de sportivi ai Cluburilor de Taekwon-Do (Clubul Spartan, Leo, Ribakov team) din municipiul Cahul, a reprezentat Republica Moldova la Campionatul European de Taekwon-Do ITF în orașul Porec, Croația, în perioada 26 aprilie - 1 mai 2022.

Sportivii s-au clasat pe locul 3 la proba Spargeri Echipe Seniori.
Campionii cahuleni au fost felicitați de către Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiş, pentru succesele obținute și performanţele înregistrate la competiţiile internaţionale. Sportivii urmează a fi premiați financiar, conform prevederilor Regulamentului privind premierea și stimularea performanțelor sportive.
Municipiul Cahul se mândrește cu tinerii care promovează valorile sportive atât pe plan național cât și internațional. Felicitări și succese mari în continuare!