De Ziua Internațională a persoanelor în etate, Primăria municipiului Cahul în parteneriat cu Bisericile Adventiste de Ziua a Șaptea din mun. Cahul (pastor Alexandru Moldovanu și Abel Havreșciuc) și Inspectoratul de Poliție Cahul, au vizitat și oferit pachete cu produse alimentare la cca 180 de persoane în etate (unii de 97 ani) din municipiu, care locuiesc singuri și au nevoie de susținerea noastră. Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiș, pastorii bisericilor și colaboratorii Inspectoratului de Poliție, au adresat mesaje de încurajare și susținere acestor persoane. Vom continua în parteneriat cu mai multe instituții, să ajutăm cu ce putem, cît mai multe persoane din comunitatea noastră. Mulțumim tuturor celor implicați în aceste proiecte.