La data de 01.06.2021, în incinta centrului specializat de box din municipiul Cahul, clubul sportiv de box ,,Avangarda” în comun cu Școala Sportivă nr.2 din mun. Cahul, cu susținerea Primăriei municipiului Cahul a fost organizat un mini-turneu la box amator, consacrat Zilei Internaționale a Copilului, având drept scop perfecționarea măiestriei sportive a boxerilor, cât și pregătirea pentru Campionatul Republicii Moldova la box, categoria școlari, care va avea loc în perioada 07 – 11.06.2021 în or. Orhei.

La acest eveniment a fost prezentă dna viceprimar Tatiana Romaniuc, care i-a felicitat pe participanți cu prilejul Zilei Internaționale a Copilului, urându-le sportivilor mult succes și noi performanțe în sportul practicat. La finalul competiției, sportivilor li s-au oferit diplome de participare și dulciuri.