Astăzi, 7 aprilie, Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiș a vrut să-i facă o surpriză dlui Parmacli și a mers la domiciliul dumnealui, nefiind acasă, l-a găsit în oraș cu treburi. Cu prilejul Jubileului de 80 de ani, dl Dmitrii Parmacli, doctor habilitat, profesor universitar, Cetățean de Onoare al Municipiului Cahul a fost felicitat de către dl primar, care i-a oferit o diplomă de onoare și un buchet de flori, i-a mulțumit pentru munca și dedicația sa, dorindu-i multă sănătate și putere pentru a-și continua activitatea didactică și științifică fructuoasă. La mulți ani!
07 Aprilie 2021
Cu prilejul Jubileului de 80 de ani, dl Dmitrii Parmacli, doctor habilitat, profesor universitar, Cetățean de Onoare al Municipiului Cahul a fost felicitat de către dl primar.
![Cu prilejul Jubileului de 80 de ani, dl Dmitrii Parmacli, doctor habilitat, profesor universitar, Cetățean de Onoare al Municipiului Cahul a fost felicitat de către dl primar.](/images/media/1ety_large.jpg)