Continuă activitatea de susținere a persoanelor social-vulnerabile sau familiilor cu mulți copii din localitatea noastră, organizate de Primăria municipiului Cahul împreună cu Asociația Pro-Lumina (Președinte Dl Vasile Dinca). În ultimele trei săptămîni, sute de persoane au fost ajutate sub diferite forme cu cele necesare. Doar pe parcursul zilei de ieri și azi, în preajma Paștelui, din diferite donații și sponsorizări, cca 100 de familii din municipiu, au primit pachete alimentare cu diferite produse, repartizate de către Dl Primar Nicolae Dandiș, care i-a implicat pe mai mulți consilieri municipali: Nicolae Negru, Iurii Cebotari, Petru Anton, Leonid JilteanuIvan Iliev, Stella Bădin, Musteata ValeriuAnatol Gorea, Secrieru Valeriu, Anton Vrabii, Ion Axentii și Antonina Belobrova pentru a identifica familii beneficiare și respectiv repartizarea acestor pachete alimentare. Mulțumim consilierilor, sponsorilor, tuturor pentru implicare și susținere.

Vă dorim sănătate. Sărbători fericite și Hristos a Înviat!

PS. Vă rugăm dacă cunoașteți cazuri concrete de persoane sau familii care au nevoie de ajutor, să ne comunicați detalii la tel: 0299 2 20 40; 060088559.