Astăzi, în cadrul campaniei de salubrizare "Hai Moldova", angajații Primăriei municipiului Cahul (și consilierul municipal Dl Vrabii Anton), Grupul de salubrizare și amenajare a teritoriului, Agenția Ecologică Cahul, împreună cu elevi ai unor instituții de învățămînt din localitatea noastră, în frunte cu directorii lor, care au răspuns apelului nostru (Colegiul "Iulia Hasdeu", Liceul Teoretic "M.Eminescu", Liceul Teoretic "D.Cantemir", Gimnaziul "S.Rahmaninov") au efectuat lucrări de salubrizare în Parcul din sectorul Lapaevca. Primăria municipiului Cahul mulțumește tuturor celor care s-au implicat în această acțiune și îndeamnă cetățenii să se implice, în crearea unui mediu curat și sănătos de viață, dar și să fie receptivi la următoarele apeluri care se vor lansa pentru acțiunile de salubrizare și amenajare planificate în curînd în acel sector și nu numai.