În perioada 9-14 iulie, Municipiul Cahul devine centrul distracției și al pasiunii pentru fotbal, găzduind „Cahul Football Fest” în Piața Independenței, programul zilnic începând cu ora 19.00.

Pe toți iubitorii de fotbal îi așteaptă diverse activități interactive și concursuri cu premii atrăgătoare. De asemenea, cel mai important punct de atracție al evenimentului va fi transmisiunea live a mai multor meciuri importante din cadrul Campionatului European de Fotbal 2024, ce se vor desfășura în acea perioadă. Atmosfera de sărbătoare va fi completată de muzică, bună dispoziție și o mulțime de surprize pentru toate vârstele.

Vă invităm să vă alăturați nouă.

"Cahul Football Fest” este organizat de Primăria Municipiului Cahul cu suportul financiar al USAID Moldova în cadrul Programului „Cahul Capitala Tineretului 2024”.