Ca parte a vizitei de lucru, viceprimarul municipiului Cahul, dna Stella Bădin a participat la sesiunea de coordonare organizată de ATIC în cadrul Proiectului EU4Moldova: Startup City Cahul.

În cadrul acestei sesiuni au fost abordate Sinergiile dintre proiectele finanțate de EU în regiunea Cahul și colaborarea acestora în Domeniul Comunicării. La întrunire au participat, viceprimarul mun. Cahul, dna Stella Bădin, reprezentant al Ambasadei Suediei în Moldova , dna Catarina Nilsson și alți oficiali. În cadrul întrunirii a avut loc schimbul de experiență și opinii despre potențialul dezvoltării în domeniul IT în regiunile țării, transformările și diversificarea activității în cadrul învățământului superior, învățământului profesional și în sectorul privat.

Startup City Cahul