Astăzi, am început a oferi la peste 200 de persoane cu dizabilități locomotorii din municipiul și raionul Cahul, dar și în Cantemir și Leova, cărucioare și alte suporturi de mers. Activitatea și donația are loc în cadrul unui program de colaborare dintre Cluburile Rotary din Cahul (reprezentată de președintele, Dl Nicolae Costileanu) și Bârlad cu cele din Canada și SUA (fiind prezente la eveniment), dar și cu organizația internațională de caritate "Portul Speranței" (reprezentată la eveniment de Dl Daniel Mereuță) și Societatea invalizilor din raionul Cahul (reprezentată de președintele Asociației, Dna Aurelia Fachirov). Primarul municipiului Cahul, Dl Nicolae Dandiș a mulțumit prietenilor din cluburile Rotary și și-a exprimat mulțumirea că acest proiect demarat inclusiv la inițiativa dumnealui în 2015, este în continuare dezvoltat și tot mai multe persoane beneficiază anual de acest ajutor, cărucioarele fiind ansamblate și adaptate pentru fiecare persoană în parte conform recomandărilor medicilor. În acest an, au fost selectați beneficiari și din raioanele Cantemir și Leova.