Astăzi, 30 septembrie, a.c. Primarul municipiului Cahul, Dl Nicolae Dandiș, a avut o întrevedere cu Excelența Sa, Ambasadorul Poloniei în Republica Moldova, Dl Bartlomiej Zdaniuk, în cadrul căreia au fost discutate proiectele care și le propune municipalitatea să le implementeze și pentru care are nevoie de asistență. Dl Primar a apreciat cooperarea cu misiunea diplomatică și a subliniat pe ce domenii în continuare avem nevoie de suport în perioada imediat următoare, cum ar fi proiectele culturale, expertiza pe domenii de dezvoltare urbană etc. La rîndul său, Dl Ambasador, a mulțumit Primarului pentru invitație și a dat asigurări pentru dezvoltarea unei colaborări frumoase pe inițiativele unde misiunea diplomatică poate susține dezvoltarea municipiului Cahul. După întrevedere, oficialii, au avut o discuție și cu un grup de antreprenori din municipiu, privind oportunitățile și perspectivele de dezvoltare a relațiilor economice dintre state.