Zona din centrul satului care era neîngrijită a prins viață. Acum locuitorii satului Cotihana au un spațiu verde unde pot să-și petreacă timpul liber.

Această activitate este realizată în cadrul a două proiecte:
- Eva ”Promovarea egalității de gen în raioanele Cahul și Ungheni”.
- Programul ”Bugetarea participativă” a Primăriei municipiului Cahul.
La evenimentul de inaugurare a participat Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiș, căruia îi mulțumim pentru prezența alături de noi și pentru suportul acordat proiectului nostru.

Sincere Mulțumiri tuturor locuitorilor care au crezut în noi și s-au implicat la realizarea acestor proiecte.
Doar împreună ne facem localitatea mai frumoasă!
#EVAProject
#PrimăriaCahul
_________________________________
Programul de susținere a inițiativelor comunitare este desfășurat de CPD, în cadrul proiectului EVA „Promovarea egalității de gen în raioanele Cahul și Ungheni”, finanțat de Uniunea Europeană și implementat de UN Women în parteneriat cu UNICEF, în baza Acordului de Colaborare cu UN Women (Entitatea Națiunilor Unite pentru Egalitate de Gen și Abilitarea Femeilor).
UN Women Moldova UNICEF Moldova European Union in the Republic of Moldova